Producenci
Jak prawidłowo myć auto? 0
Jak prawidłowo myć auto?

1. Mycie wstępne - Pre Wash - piana aktywna

Potrzebne akcesoria: myjka ciśnieniowa, pianownica podłączana do myjki lub ręczna/opryskiwacz.

Potrzebane środki: piana aktywna

Mycie wstępne ma na celu usunięcie jak najwiekszej ilości zabrudzeń, tak aby przy myciu ręcznym było minimalne ryzyko uszkodzenia lakieru, tworząc mikrorysy. Mycie wykonujemy w zacienionym miejscu lub w przygotowanym do tego specjalnym pomieszczeniu - zmniejsza to ryzyko niepożądanego wysychania piany na lakierze. Pianę aktywną nalewamy do pianownicy lub opryskiwacza w rozcieńczeniu podanym na opakowaniu przez producenta, pianę dokładnie nanosimy na całe auto w tym na felgi i nadkola.

Po chwili, gdy piana praktycznie spłynie przechodzimy do spłukiwania za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego. Spłukiwanie zaczynamy od dolnych partii samochodu, przechodząc ku górze - piana aktywna w bezpośrednim kontakcie z wysokim ciśnieniem lepiej domywa lakier, w przypadku spłukiwania od góry zmyjemy również pianę z dolnych części auta. 

Jakiej aktywnej piany użyć?
Wybór jest przeogromny - od pian aktywnych kwaśnych, o neutralnym pH, przez lekko zasadowe oraz mocno zasadowe.

Piany o neutralnym pH będą najbardziej uniwersalne, idealne do mycia aut zabezpieczonych i niezabezpieczonych. Kwaśne i lekko zasadowe piany będą idealne do mycia aut zabezpieczonych woskami i powłokami, piany mocno zasadowe polecamy do aut niezabezpieczonych - najlepiej domyją powierzchnie, ale w nie dokładnych proporcjach mogą "zjeść" woski lub powłoki.

 

2.Mycie felg, opon i nadkoli.

Potrzebne akcesoria: szczotka do felg i opon.

Potrzebne środki: środek do mycia kół, środek do mycia opon

 

Do mycia opon najlepiej zastosować środek Tire&Rubber Cleaner - środek nakładamy na oponę, odczekujemy chwilę a następnie używając szczotki dokładnie czyścimy i spłukujemy - w niektórych przypadkach mycie opon trzeba wykonać dwa razy, przy regularnej pielęgnacji raz w zupełności wystarczy.

Czyszczenie felg - do mycia felg stosujemy dedykowane preparaty, np. lekko zasadowy Wheel Cleaner z Chemotion, lub w przypadku polerowanych rantów Special Wheel Cleaner. Raz na jakiś czas przeprowadzamy dekontaminację felg , w tym celu używamy preparatów dedykowanych do dekontaminacji, czyli środka do usuwania zabrudzeń metalicznych/pyłu z klocków hamulcowych (deironizer) i środka do usuwania smoły/asfaltu (tar&glue remover)

 

 

 

3. Mycie właściwe - ręczne

Potrzebne akcesoria: dwa wiaderka, szampon do mycia samochodu, rękawica lub gąbka.
Opcjonalnie: grit guard (separator brudu).

Jedno wiadro napełniamy czystą wodą, a drugie wodą z szamponem - w proporcjach podanych przez producenta.

Jaki szampon wybrać? Do aut niezabezpieczonych możemy wybrać szampon z woskiem, np. Shiny Garage Pink Gloss Shampoo & Wax, do aut zabezpieczonych woskiem, najlepiej wybrać szampon bez zbędnych dodatków, np. FX Protect Car Shampoo , a do aut zabezpieczonych powłoką kwarcową/ceramiczną szampony dedykowane do powłok np. FX Protect Nano Shampoo.

Szampon w wiadrze spieniamy za pomocą lancy i myjki ciśnieniowej lub wodą z węża pod ciśnieniem. Grit Guard (separator) wkładamy do wiaderka z czystą wodą (opcjonalnie). Myjemy auto za pomocą delikatnej rękawicy lub gąbki.

Mycie właściwe zaczynamy od góry do dołu. Moczymy rękawice w wiaderku z szamponem - myjemy zwykle jeden element, po umyciu elemntu, płuczemy rękawicę w wiaderku z czystą wodą, a następnie w wiaderku z szamponem i myjemy kolejny element. W przypadku przysychania szamponu spłukujemy po kilku elementach i myjemy auto "po kawałku". Po umyciu całego auta dokładnie spłukujemy szampon.

 

4.Osuszanie i aplikacja Quick Detailer'a

Potrzebne akcesoria: ręcznik do osuszania

Potrzebane środki: wspomagacz osuszania (opcjonalnie), quick detailer

(Opcjonalnie) Jeżeli osuszamy auto, które nie jest zabezpieczone powłoką hydrofobową, czynność tą można ułatwić sobie używając po myciu produktu Hydro Dry. Produkt ten przeznaczony jest do rozbijania tafli wody znajdującej się na lakierze. Dzięki jego działaniu docieranie ręcznikiem będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Osuszanie lakieru przeprowadzamy przy pomocy delikatnego ręcznika o wysokiej gramaturze, zaczynając od góry do dołu.

Na suche auto aplikujemy quick detailer - produkt ten pozwoli szybko nadać powierzchni blasku i głębi, usuwając przy tym water spoty (ślady po wodzie).

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl