Producenci
Promocje
4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade 500ml
4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade 500ml
49,00 zł 34,30 zł
szt.
4Detailer Interior Washing Liquid 1000ml
4Detailer Interior Washing Liquid 1000ml
39,00 zł 27,30 zł
szt.
4Detailer Spotless Quick Detailer 500ml
4Detailer Spotless Quick Detailer 500ml
39,00 zł 27,30 zł
szt.
4Detailer Engine Cleaner Liquid 500ml
4Detailer Engine Cleaner Liquid 500ml
29,00 zł 20,30 zł
szt.
4Detailer Leather Doctor 500ml
4Detailer Leather Doctor 500ml
69,00 zł 48,30 zł
szt.
4Detailer Yellow Candy Intense Shampoo 500ml
4Detailer Yellow Candy Intense Shampoo 500ml
35,00 zł 24,50 zł
szt.
4Detailer Red Cherry Shampoo neutralny szampon 500ml
4Detailer Red Cherry Shampoo neutralny szampon 500ml
29,00 zł 20,30 zł
szt.
Jak czyścić skórzaną tapicerkę 0
Jak czyścić skórzaną tapicerkę

Czyszczenie skór - jak skutecznie wyczyścić skórzaną tapicerkę? Krok po kroku

Skórzana tapicerka i skórzane wykończenia we wnętrzu samochodu od zawsze były wyznacznikiem prestiżu. Dzisiaj coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na ten luksus. Po polskich drogach jeździ wiele aut ze skórzanymi tapicerkami, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego. Jak jednak odpowiednio o nią zadbać? I czy czyszczenie skóry w samochodzie może być łatwe? Tego wszystkie dowiecie się czytając poniższy artykuł, w którym pokażemy jak powinno wyglądać czyszczenie skór krok po kroku.

Krok pierwszy – określenie stopnia zabrudzenia

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed podjęciem czyszczenia skór jest określenie stopnia oraz rodzaju zabrudzenia tapicerki. Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić jaki produkt jest bardziej optymalny do pozbycia się brudu.

Jeśli mamy do czynienia z ciężkimi zabrudzeniami, które przez dłuższy czas pokrywały skórzaną tapicerkę, to nalży wybrać środek do czyszczenia skóry RRC Leather Cleaner Strong. Jak sama nazwa wskazuje jest on bardzo silny a jednocześnie dzięki neutralnemu pH bezpieczny dla skóry.

Z kolei, gdy chcemy wyczyścić lżejsze zabrudzenia, które są związane z codziennym użytkowaniem samochodu, wówczas powinniśmy sięgnąć po środek do czyszczenia skóry RRC Leather Cleaner Soft. Usuwa on brud oraz plamy, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Uwaga: środków Strong oraz Soft nie należy stosować do skór otwartych oraz szorstkich, typu nubuk, czy welur).

Krok drugi – dobranie akcesoriów do mycia samochodu

Jeśli wybraliśmy już środek do czyszczenia skóry, to musimy również wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do mycia samochodu. Do korzystania z RRC Leather Cleaner Strong oraz RRC Leather Cleaner Soft przydadzą się nam:

  • Szczotka do czyszczenia tapicerki (np.: ShinyGarage Upholstery Brush),
  • Ściereczki z microfiby,
  • Pianowniki (nie są konieczne ale ułatwiają naniesienie środka na szczoteczkę).

Krok trzeci – czyszczenie skóry

Mamy już wszystko co potrzebne, ale nadal nie wiemy jak wyczyścić skórzaną tapicerkę? Okazuje się, że z odpowiednimi produktami, to zadanie wcale nie jest takie trudne.

Najpierw nanosimy RRC Leather Cleaner Strong lub RRC Leather Cleaner Soft na szczotkę do czyszczenia tapicerki i rozprowadzamy po powierzchni, którą chcemy wyczyścić oraz delikatnie szorujemy, w zależności od powierzchni: okrężnymi lub krzyżowymi ruchami. Oba środki charakteryzują się dużą pianotwórczością. Obserwujemy jak piana odrywa i separuje bród. Jeśli widzimy, że zabrudzenie jest duże, wówczas opłukujemy szczotkę w czystej wodzie. Następnie suchą microfibową ścierką zbieramy całą pianę wraz z zabrudzeniami. Na końcu przecieramy delikatnie całość, tym razem lekko zwilżoną microfibą, aby wypłukać ostatecznie środek do czyszczenia skór i jeszcze raz suchą, aby powierzchnia nie pozostała mokra. Cały proces możemy powtórzyć, jeżeli uznamy, że nasza skórzana tapicerka jest jeszcze w niektórym miejscach niedoczyszczona.

W sytuacji, w której coś nam się np.: wylało i chcemy plamy pozbyć się od razu, to wówczas wystarczy, że użyjemy chłonnej ściereczki z środkiem Soft.

Uwaga: przed pierwszym użyciem warto wypróbować działanie preparatu i swoje umiejętności w jakimś mało widocznym miejscu.

Efekt działania RRC Leather Cleaner Strong Po i Przed zastosowaniem środka.

Efekt działania RRC Leather Cleaner Strong Przed i po zastosowaniu środka.

 

 

Krok czwarty – odżywienie skóry po wyczyszczeniu

Po procesie czyszczenia skóry nie należy zapominać o jej prawidłowym odżywieniu. Odżywka do skóry, która rekomendowana jest do używania z dwoma środkami, które zaprezentowaliśmy powyżej, to RRC Leather Conditioner. Nakłada się ją na całkowicie suchą, dokładnie wyczyszczoną skórę.

RRC Leather Conditioner przed użyciem należy dynamicznie wstrząsnąć. Następnie trzeba niewielką ilość odżywki do skóry nałożyć na miękką ściereczkę z microfiby oraz okrężnymi ruchami rozprowadzić ją równomiernie po skórzanej tapicerce. Ten preparat musi wyschnąć samoczynnie, zatem w tym przypadku nie używamy ani lekko wilgotnej, ani suchej microfiby.

RRC Leather Conditioner powoduje, że nasza skórzana tapicerka jest zabezpieczona. Odżywka chroni skórę przed promieniami UV, a także odbarwieniami. Ponadto odwilża ją, dzięki czemu nadaje jej naturalnej sprężystości oraz zapobiega przesuszaniu.

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie dokładnie, jak powinno wyglądać czyszczenie skóry oraz jak wyczyścić skórzana tapicerkę.

Pliki (2)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl